• Cała Polska Czyta Dzieciom

• Ponownie zagościliśmy w Publicznym Przedszkolu w Broczynie w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Dla naszych „dzieci” akcja okazała się świetną zabawą.

• Biwak majowy - przygotowanie do sezonu żeglarskiego

• W ośrodku ma miejsce bardzo wiele wydarzeń, zwłaszcza weekendowych: wyjazdy na turnieje sportowe, udział w projektach, np. „Moja restauracja” czy „Biuro Karier”, turnieje strzeleckie, strażackie czy zwykłe wyjścia na łowienie ryb.

Jednak najwięcej jest weekendowych biwaków -od września odbyło się ich ponad 20 – żeglarskich, survivalowych, adaptacyjnych, wiosennych, z okazji wydarzeń, np. Święta Żołnierzy Wyklętych, rocznicy śmierci św. Jana Pawła II i innych.

Pierwszy weekend majowy również stanowił okazję do wyjazdu na biwak nad Zalew Szczeciński dla tych, którzy nie pojechali na urlopowania do domów, zwłaszcza nowych wychowanków. Podczas wyjazdu – pod opieką dyrektora i p. Miłosza - jak zwykle nie zabrakło elementów survivalowych, tym razem uzupełnionych nauką posługiwania się busolą i tworzenia szkicu drogi marszu wg azymutów. Były mecze na „Orliku”, strzelanie z wiatrówki, spacery. Nie zabrakło elementów patriotycznych – jak uroczyste podniesienie flagi 2 maja, religijnych – jak udział w „Majówce Żabnickiej”, w polowej Mszy św. 3 maja, czy turystycznych – jak zwiedzanie wystawy pojazdów militarnych w Trzebieży. Ale jako że wielu rozpoczęło już sezon żeglarski, dla nas również prace portowe były ważnym elementem wyjazdu. Żeglarze czyścili i malowali naszą łódź jachtową czy zajmowali się stawianiem boi i tyczek cumowniczych. Jak zwykle zatem nie zabrakło wrażeń i wydarzeń.