• Wycieczka do Muzeum Zimnej Wojny

• W ramach współpracy z IPN kolejny już raz odwiedziliśmy Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku. Niesamowite wrażenia wynikające z położenia tego miejsca oraz lekcja żywej historii zamkniętej w rekwizytach czy innych namacalnych dowodach sprawiły, że nasza ciekawość była nad podziw aktywna

• Światowy dzień bez papierosa

• 31 maja przypada Światowy Dzień Bez Papierosa. Z tej okazji Akademia Księdza Bosko zorganizowała konkurs plastyczny. W ten sposób chcieliśmy zaapelować do wszystkich o zaprzestanie palenia oraz aby dbać o swoje zdrowie.

• Drużyna pożarnicza

• W dniu 21.05 członkowie drużyny pożarniczej z Trzcińca zwiedzali Komendę Powiatową PSP w Wałczu. Poznali wyposażenie pojazdów pożarnich w sprzęt ratowniczy. Mieli okazję poznać i przymierzyć sprzęt ochrony osobistej strażaka, który waży ok. 25 kg. Zobaczyli pokaz "rozwinięcia bojowego" w wykonaniu strażaków zawodowych. Mieli okazję gasić symulowany pożar. Dowiedzieli się że strażak zawodowy uczy się codziennie i ćwiczy codziennie aby być sprawnym i profesjonalnym w ratowaniu życia ludzi w potrzebie. Ich hasło to: Bogu na chwałę i ludziom na ratunek.

• Dzień Dziecka

• Dzień Dziecka upłynął nam na wspólnej zabawie i grach. Mecz piłki siatkowej był emocjonujący, natomiast najwięcej radości sprawiła nam gra w kalambury. Kreatywność młodzieży i dorosłych jest w dobrej kondycji, nasze wewnętrzne dzieci świętowały radośnie

Kiełbaski, słodkości i łakocie tego dnia nie miały kalorii.

• Wypłyń na głębię – od Kobylanki do Zalewu Szczecińskiego

• Ostatni weekend maja naznaczony był wyjazdami o wspólnym mianowniku „Wypływamy”. Na początku dwie ekipy z Trzcińca spotkały się w sobotę 25 maja w Sanktuarium bł. Stefana  Wyszyńskiego w Kobylance na uroczystości święceń kapłańskich salezjanina ks. Grzegorza Bujałkowskiego. Prostota i piękno uroczystości „wypływania na głębię” powołania salezjańskiego ujęły wszystkich uczestników, a najbardziej chyba głównego bohatera, któremu przyszło „nowy zacząć dziś łów”. Po obfitym posiłku, który wieńczył uroczystości, pierwszy bus pod egidą ks. Mateusza i p. Agnieszki udał się na powrót do ośrodka, a drugi (ks. Tomasz i p. Paweł) – na dalsze żeglowanie po Zalewie Szczecińskim. Mimo burzowej pogody udało nam się zorganizować dwa rejsy, pograć na „Orliku” oraz zwiedzić Nowe Warpno. Tak to w jeden weekend udało się połączyć pasjonatów żeglarstwa z miłośnikami liturgii. Dalsze działania w tych i innych dziedzinach już niebawem.

• Wizyta w przedszkolu

• Z okazji zbliżającego Dnia Mamy i Taty ponownie zagościlismy w Przedszkolu w Broczynie. Była to doskonała okazja do przeprowadzenia warsztatów plastycznych pod nazwą "Laurka dla Mamy i Taty". Dzieci bardzo zaangażowały się w pracę i powstały piękne prace. Dziękujemy za miłą atmosferę

• Happening przeciwko przemocy

• 9 maja odbył się Happening Przeciwko Przemocy pod hasłem "Nie - Uzależnieni". To ważne wydarzenie w którym uczestniczyła młodzież z naszego ośrodka. Temat ważny i trudny, ale bardzo potrzebny.

• Turniej szachowy

• Fani szachowych rozgrywek ponownie mogli zmierzyć się ze sobą podczas kolejnego turnieju szachowego. Szachy w naszym ośrodku cieszą się dużą popularnością, dlatego Akademia Księdza Bosko chce, aby turnieje oraz spotkania szachowe na stałe wpisały się w naszą działalność.

Drugi turniej rozegrał się w dwóch etapach, ponieważ niektóre partie szachowe były jak never ending story W wielkim finale zmierzyli się Jakub M. i Miłosz S. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Miłosz, który po raz kolejny pokonał wszystkich rywali. Trzecie miejsce zajął Szymon K.

• Turniej wiedzy pożarniczej

• 24 kwietnia 2024r. w Czaplineckim Ośrodku Kultury odbył się turniej wiedzy pożarniczej. W konkursie udział wzięło sześciu uczniów: Chłopcy wykazali się dużą wiedzą z zakresu pożarnictwa. Piotr B. zajął zaszczytne II miejsce i zakwalifikował się do konkursu powiatowego.

• Międzynarodowy Dzień Ziemi

• 22 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowaliśmy "małe wielkie" sprzątnie świata Małe bo w obrębie naszego ośrodka...wielkie bo z dużym porywem serc

• Turniej -układanie kostki Rubika

• Akademia Księdza Bosko odkrywa nowe talenty Ułożenie kostki Rubika nie należy do najłatwiejszych zadań, a mimo to znaleźliśmy kilku odważnych wychowanków, którzy przyjęli wyzwanie.

Wynalazca kostki Ernő Rubik po raz pierwszy układał kostkę przez miesiąc...nasz zwycięzca 3 min i 34 sek.

• Targi motoryzacyjne

• Targi motoryzacyjne „Poznań Motor Show” to największa tego typu impreza w tej części Europy. Moglismy poczuć, zobaczyć i doświadczyć tego osobiście. Od sal z najnowszymi modelami znanych marek samochodowych po pokazy w dziedzinie detailingu, e cars, driftowych szaleństw na specjalnie przygotowanym torze i spotkania z takimi ludźmi motoryzacji jak Przemysław Szafranski czy Grzegorz Duda. Fantastyczne i niezwykle ciekawe blisko cztery godziny w piątkowe popołudnie nawet dla tych, którzy pasjonatami motoryzacji nie są.

• Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną

• Przygotowując się do Wielkiego Tygodnia, w naszym ośrodku nie zabrakło ciekawych inicjatyw, w które zaangażowali się wychowankowie. Jednym z konkursów było grupowe przygotowanie wielkanocnej palmy.

• Wielki Tydzień

• Pięknie rozpoczęty Wielki Tydzień wprowadził nas w czas oczekiwania na Zmartchwywstanie Pańskie. Wszyscy pracownicy oraz wychowankowie mogli uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych. Innym ważnym wydarzeniem, który rozbudzil w sercu radość i nadzieĵe był konkurs pieśni wielkopostnych, zainicjowany i przygotowany przez p. Maję oraz uczestników Akademii Księdza Bosko. Dziękujemy wszystkim za wspólny czas.

• Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

• Dnia 13.03.2024, pod kierunkiem p. R. Dębowskiej i p. R. Hnat, odbyła się pierwsza zbiórka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Wychowankowie ćwiczyli musztrę oraz zostali zapoznani z podstawowymi sprzętami przeciwpożarniczymi.

• Biuro/szkoła
        tel 943758726, 943754826