• Działalność koła wolontariatu-uczczenie pamięci bohaterów drugiej wojny światowej

• W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych Koło Wolontariatu MOW w Trzcincu uczciło pamięć poległych żołnierzy Wojska Polskiego w 1945 roku. Udaliśmy się do pobliskich lasów, gdzie znajdują się nieoznaczone i zapominane mogiły żołnierskie. Czcząc pamięć bohaterów 2 wojny światowej, postawiliśmy symboliczny, brzozowy krzyż i zapaliliśmy znicze

• Złote i brązowe medale za długoletnią służbę nadane przez Prezydenta RP

• Mamy przyjemność poinformować państwa iż w dniu dzisiejszym pracownicy Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Trzcińcu zostali odznaczeni przez Prezydenta RP medalami za długoletnią służbę.

Ewa Woś - złoty medal

Kamila Woźniak - złoty medal

Violetta Kucka - złoty medal

Mariusz Romanow - złoty medal

Marcin Kapelan - brązowy medal

Tomasz Sak - brązowy medal

• Boski Festiwal Lite

• W Pile odbył się Boski Festiwal Lite 2023, czyli Inspektorialna inauguracja roku formacyjnego. My też tam byliśmy silną reprezentacją. Było bosko. Spotkania, katechezy, wspólne modlitwy, rozgrywki sportowe. I piękne zakończenie wieczoru w postaci koncertu Siewców Lednicy

• Wycieczka edukacyjna - "Polski Wrzesień 1939"

• W dniu 17 września nasi wychowankowie - szkolni laureaci konkursu historycznego "Polski Wrzesień 1939" - wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Bornego Sulinowa i Szczecinka. Mieliśmy okazję zwiedzić Muzeum Militariów i spotkać się z przedstawicielami Związku Sybirakow

• Relacja z Rajdu Rowerowego

• Kolejne wakacje i kolejny rajd rowerowy. Szlak R10 staje się naszym szlakiem. W upale, z przygodami technicznymi, w intensywności wrażeń, ale i z uśmiechem i przygodą w najlepsze.  W przyszłym roku powrócimy.

• Boże Ciało ze śpiewem ptaków – jedyne takie miejsce

• Ponad trzydzieści lat temu ówczesny dyrektor MOW Trzciniec śp. Ks. Kazimierz Lewandowski sdb wymyślił niepowtarzalny sposób spędzenia przez wychowanków Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – czyli popularnego święta Bożego Ciała. Procesja, w której rolę ministrantów z dzwoneczkami spełnia śpiew ptaków, a zamiast bielanek sypiących kwiatki z drzew trzcineckiego parku lecą listki i drobne płatki. Do tego polowa Msza święta w zaciszu i cieniu dorodnych drzew – nikt inny tak nie ma.

Nie dziwi zatem, że po kilkuletniej pandemijnej przerwie w tym roku ta wieloletnia tradycja została wskrzeszona – oczywiście za przyzwoleniem Biskupa Ordynariusza. Aktualni wychowankowie, a nawet pewna grupa pracowników po raz pierwszy w życiu mieli okazję do takiego niekonwencjalnego świadectwa wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa pod postaciami eucharystycznymi. Ci, którzy opuszczają mury trzcineckiego pałacu, bursy i szkoły w tym roku, na pewno zabiorą ze sobą to niepowtarzalne wspomnienie.

• Cała Polska Czyta Dzieciom

• Ponownie zagościliśmy w Publicznym Przedszkolu w Broczynie w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Dla naszych „dzieci” akcja okazała się świetną zabawą.

• Biwak majowy - przygotowanie do sezonu żeglarskiego

• W ośrodku ma miejsce bardzo wiele wydarzeń, zwłaszcza weekendowych: wyjazdy na turnieje sportowe, udział w projektach, np. „Moja restauracja” czy „Biuro Karier”, turnieje strzeleckie, strażackie czy zwykłe wyjścia na łowienie ryb.

Jednak najwięcej jest weekendowych biwaków -od września odbyło się ich ponad 20 – żeglarskich, survivalowych, adaptacyjnych, wiosennych, z okazji wydarzeń, np. Święta Żołnierzy Wyklętych, rocznicy śmierci św. Jana Pawła II i innych.

Pierwszy weekend majowy również stanowił okazję do wyjazdu na biwak nad Zalew Szczeciński dla tych, którzy nie pojechali na urlopowania do domów, zwłaszcza nowych wychowanków. Podczas wyjazdu – pod opieką dyrektora i p. Miłosza - jak zwykle nie zabrakło elementów survivalowych, tym razem uzupełnionych nauką posługiwania się busolą i tworzenia szkicu drogi marszu wg azymutów. Były mecze na „Orliku”, strzelanie z wiatrówki, spacery. Nie zabrakło elementów patriotycznych – jak uroczyste podniesienie flagi 2 maja, religijnych – jak udział w „Majówce Żabnickiej”, w polowej Mszy św. 3 maja, czy turystycznych – jak zwiedzanie wystawy pojazdów militarnych w Trzebieży. Ale jako że wielu rozpoczęło już sezon żeglarski, dla nas również prace portowe były ważnym elementem wyjazdu. Żeglarze czyścili i malowali naszą łódź jachtową czy zajmowali się stawianiem boi i tyczek cumowniczych. Jak zwykle zatem nie zabrakło wrażeń i wydarzeń.

• Oferta pracy

• Dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Trzcińcu zatrudni na stanowisko: "wychowawca".

"CV" można przesyłać na tomasz.sak@gmail.com

• Wigilia Bożego Narodzenia 2022 w "Domu Młodzieży"

• Zgodnie z wieloletnią tradycją spotkanie opłatkowo-wigilijne w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym „Dom Młodzieży” zostało zorganizowane dwa dni przed Wigilią, aby większość wychowanków mogła w niej uczestniczyć w domach rodzinnych. Tym razem zaszczycił nas swoją obecnością Prowincjał Salezjanów Ks. Insp. Tadeusz Itrych, który przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię. Należy zaznaczyć, że przed południem odbył się Adwentowy Dzień Skupienia, który przeprowadził ks. Mirosław Wierzbicki. A samo świętowanie kontynuowane było po Mszy św. – najpierw przedstawienie w szkole, a potem już dzielenie się opłatkiem i wieczerza w pałacu. Niech mottem naszego świętowania będą słowa obecnej na uroczystości Pani Zofii Langowskiej: obyście wszyscy mogli obchodzić wiele pięknych wigilii w założonych przez Was szczęśliwych rodzinach.