Zakończyliśmy II edycję Akademii Księdza Bosko
Stypendia i dyplomy wraz z upominkami zostały wręczone. Kolejna edycja przechodzi do historii...
Absolwenci! Magazynujcie siły na trzecią edycję.
Zakończyliśmy II edycję Akademii Księdza Bosko
Stypendia i dyplomy wraz z upominkami zostały wręczone. Kolejna edycja przechodzi do historii...
Absolwenci! Magazynujcie siły na trzecią edycję.
Po trudach do gwiazd. I tak dobiegliśmy mety w tym trudnym roku. Daliśmy radę dzięki wielkiemu zaangażowaniu najlepszej Kadry i determinacji samych wychowanków.
Dziękujemy, bo jest za co Szczere słowa na koniec. I czasem z łezką w oku. Jeszcze się zatęskni.
#VALDOCCO #młodzież #SDB #wakacje
Coś się zaczyna i coś się kończy. Coś się kończy i coś się zaczyna.
Zakończenie roku szkolnego to również zakończenie pracy w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Trzcincu naszego dyrektora ks. Wiesława Psionki, który na zawsze zapisał się na kartach historii placówki.
Dyrektor, ale przede wszystkim przyjaciel młodzieży.
Kiedyś ks. Leszek Zioła powiedział „Trzciniec to miejsce, w którym ks. Bosko przemienia serca chłopców”
Ks. Wiesławie, przez te 6 lat również przemienił wiele serc.
Życzymy wszystkiego dobrego w nowym miejscu. Nie zapominaj o nas.
Do świąt już nie wiele dni, a w tym czasie musi jeszcze dotrzeć pomoc żywnościowa do biednych rodzin. Święta mają być godne, a nie głodne. Tak brzmi tegoroczne hasło zbiórki organizowanej przez Pilski Bank Żywności.
Dziękujemy naszym wolontariuszom. Jesteśmy Dumni, że możemy pomagać.
Reprezentacja MOW Trzciniec wzięła udział w Mistrzostwach Polski MOW w piłce nożnej halowej.
Tym razem to vicemistrzostwo Polski. Znów są powody do dumy.
Po pokonaniu Rzepczyna 2:1 i Łobżenicy 2:1 oraz Kuźni Raciborskiej zagraliśmy w półfinale i pokonaliśmy chłopców z MOW Włocławek 1:0, obrońcami tytułu mistrzowskiego.
Finał przegraliśmy po dobrej walce z Gospodarzami MOW-Borowie po dogrywce 2:1 mamy 2 miejsce na podium. Najlepszym strzelcem naszej drużyny został Kamil. Gratulacje!!!
Do naszej placówki zawitali dzisiaj przedstawiciele służb mundurowych z programem profilaktycznym.
Podczas zajęć wychowankowie dowiedzieli się w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia oraz zostali zapoznani z wybranymi przepisami kodeksu karnego oraz kodeksu cywilnego.
Bardzo dziękujemy:
- Funkcjonariuszom policji z komisariatu policji w Czaplinku
- Komendantowi Straży Miejskiej w Czaplinku
- Wojskowej Straży Pożarnej
Dzięki waszym zajęciom Ci młodzi ludzie może uratują kiedyś komuś życie. I to będzie wasza zasługa.
Czy wystarczy ludziom zakleić usta by przestali przeklinać? Raczej nie jest to pomysł ani dobry, ani skuteczny. Przeklinamy z różnych powodów. Jedni w ten sposób wyrażają siebie, inni może nie wiedzą, że można inaczej, kolejni chcą podnieść rangę przekazywanych treści, a jeszcze inni po prostu to lubią. Pewnie znaleźlibyśmy jeszcze sto innych powodów czemu ludzie przeklinają. My postanowiliśmy odwrócić wszystko do góry nogami i zapytaliśmy dlaczego fajnie byłoby nie rzucać wulgaryzmami na prawo i lewo.
Akademia Księdza Bosko przeprowadziła akcję profilaktyczną z okazji Światowego Dnia Bez Przekleństw.
Zobaczcie czego się dowiedzieliśmy.
Nowa galeria Trochę wspomnień 2016/2017 została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria Trochę wspomnień rok 2020 została dodana do albumu fotograficznego
Zapraszamy do udziału w 10. Międzynarodowym Sympozjum Resocjalizacyjnym w Trzcińcu. Wydarzenie można śledzić on-line pod adresem:
https://www.facebook.com/events/438970820881306/
Wykłady będą również dostępne na naszym kanale:
https://www.youtube.com/channel/UCk-nqDNrEB0P5BnsEF9fTMw
oraz stronie internetowej:
W ramach prowadzonej pod auspicjami Ministerstwa Edukacji Narodowej i Nauki akcji pod nazwą „#SzkołaPamięta” Salezjański Ośrodek Wychowawczy – Dom Młodzieży im. św. Jana Bosko i działająca przy Ośrodku Branżowa Szkoła I Stopnia zrealizowały/realizują następujące działania:
1) sprzątanie i porządkowanie zapomnianych grobów w Broczynie, Miłkowie i Czaplinku,
2) zapalenie zniczy na grobach zmarłych księży salezjanów w Szczecinie i Pile, na grobie Aleksandra Doby w Policach, na grobach żołnierzy, którzy zginęli w walkach na Wale Pomorskim w Czaplinku i Zdbicach,
3) zorganizowanie konkursu plastycznego, którego tematyka nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych,
4) wykonanie wystawy fotograficznej upamiętniającej ważne postacie w trzydziestoletniej historii Domu Młodzieży,
5) opracowanie prezentacji multimedialnej nawiązującej tematycznie do Narodowego Święta Niepodległości.
W akcji wzięło udział 60 uczniów i 15 nauczycieli.
Salezjański Ośrodek Wychowawczy w Trzcińcu oraz Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży zapraszają na 10. Międzynarodowe Sympozjum Resocjalizacyjne pod hasłem Młody człowiek zresocjalizowany - co dalej. Poszukiwania teoretyczne i praktyczne
Termin 19-11-2021 godz. 9,30
zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: dyrektor.mow46@gmail.com
koszt 75 zł, studenci 25 zł
Nowa galeria "Codzienność" w Domu Młodzieży została dodana do albumu fotograficznego
Zawody wędkarskie i integracja z MOW Debrzno. Rekreacja i nauka od prawdziwych mistrzów łowienia ryb. Chłopcy spisali się wzorowo. Na pewno powtórzymy ten dzień. Dziękujemy Panu Dyrektorowi MOW Debrzno i PZW Czarne za zaproszenie.
Nowa galeria Kurs baristy została dodana do albumu fotograficznego
W tym roku kilkunastu chłopców ukończy szkołę w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Trzcińcu k/Czaplinka i wkroczy w dorosłe życie. Na „wyprawkę” dla każdego chłopaka składa się: garnitur (zwykle pierwszy w jego życiu) oraz kurs prawa jazdy (z potrzebnymi badaniami i egzaminami), które wraz ze zdobytym doświadczeniem (uczmy zawodu: kucharza, mechanika, stolarza lakiernika) pomogą dobrze rozpocząć nowe życie. Wychowankowie trafili do ośrodka decyzją sądu jako „niedostosowani społecznie” i „zdemoralizowani”. Pomimo młodego wieku, życie ich bardzo doświadczyło: przemoc domowa, alkohol, używki były w ich otoczeniu na porządku dziennym. Teraz czeka ich wkroczenie w dorosłość, które często bywa bolesne. Możemy im pomóc! Nasi wychowankowie, jak każdy z nas, chcą żyć uczciwie, mieć rodzinę, pracę. Jest to możliwe!
Kamil ma firmę transportową i uczciwie zarabia pieniądze. Jarek studiuje. Krystian założył rodzinę. Małe sukcesy? Dla nas ogromne. Wszyscy oni byli podopiecznymi naszego ośrodka wychowawczego. Ktoś im podał rękę, poświęcił czas na naukę, kupił pierwszy garnitur…
To właśnie „dobro” jest tutaj słowem - kluczem. Naszą metodą jest budowanie relacji. Najpierw relacje, potem wychowanie. Młodym ludziom z trudnym bagażem ciężko uwierzyć, że można okazywać dobro, nie będąc jednocześnie naiwnym. W zespole złożonym z wychowawców, psychologów, przyjaciół staramy się pokazywać im lepszą stronę świata. Działamy też pozastatutowo, pomagając podopiecznym rozwijać pasje (jak np. na załączonym filmiku).
Chcemy, by każdy chłopak, który opuści ośrodek miał pewność, że można normalnie żyć. Przykład Adama, który przysłał nam zdjęcia z pierwszych rozmów o pracę (właśnie w garniturze) dał nam do myślenia. Gdy tylko przymierzył kupiony mu przez nas garnitur, nie chciał go zdejmować. Czuł się inaczej, czuł się pewny siebie…
Niestety, nie jesteśmy w stanie dać wyprawki każdemu podopiecznemu, dlatego prosimy Was o wsparcie.
Moim marzeniem jest, by każdy z naszych chłopaków mógł i umiał uczciwie zarobić pierwsze pieniądze. A zanim to nastąpi? To człowiek kształtuje człowieka. Zależy mi na tym, by nasza kadra pomagała chłopakom w formacji. By znajdowali się opiekunowie oddani sprawie oraz by infrastruktura i właśnie rzeczy (takie jak „wyprawka”) służyły tworzeniu i rozwijaniu dobra. Również w dorosłym życiu…
Razem z chłopakami z góry dziękujemy za Waszą pomoc!
Link do reportażu TVP3 Szczecin
Powered by aSc EduPage